13.12.2016
Studios

3 kroki do posiadania zdrowych włosów

Każda kobieta marzy o posiadaniu pięknej fryzury, lśniących i zdrowych włosów. Aby uzyskać taki efekt wystarczą trzy proste kroki:

 

1. Oczyszczenie

Prawidłowe oczyszczenie włosów i skóry głowy możliwe jest dzięki odpowiednio dobranym kosmetykom. Przy wyborze szamponu należy zwróci uwagę na to do jakiego typu włosów jest on przeznaczony i zdecydować się na taki, który zapewni naszym włosom idealną pielęgnację. Przed nałożeniem szamponu najlepiej delikatnie rozcieńczyć go na dłoni wodą. Ułatwi to jego równomierne rozprowadzenie na całej powierzchni włosów. Gdy szampon jest już nałożony należy dokładnie wymasować skórę głowy opuszkami palców. Struktura włosów jest bardzo delikatna, dlatego na całej długości najlepiej wymyć je pianą wytworzoną podczas masowania skóry głowy. Na koniec szampon należy dokładnie spłukać letnią wodą.

 

2. Odżywienie

Po zastosowaniu szamponu należy nałożyć na włosy odpowiednią dla nich odżywkę. Ten kosmetyk wzmocni włosy, nawilży je i wpłynie na wzmocnienie ich struktury. Odżywkę należy stosować dokładnie z zaleceniami. Niektóre wymagają krótkotrwałego nałożenia na włosy, inne dłuższego działania, a jeszcze inne w ogóle nie są spłukiwane. Prawidłowo dobrana odżywka zapewni włosom blask i zdrowy wygląd, a co najważniejsze wzmocni włosy i ułatwi układanie fryzury.

 

3. Odbudowa i zabezpieczenie

Na rynku dostępna jest cała gama produktów, które dodatkowo odbudowują strukturę włosa lub zabezpieczają włosy przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. W zależności od naszych potrzeb możemy zastosować spray, maseczkę, mgiełkę, maskę. Te preparaty zmiękczają, wygładzają włosy i scalają rozdwajające się końcówki, dodają włosom objętości, chronią przed wysoką temperaturą lub utrwalają fryzurę.Odpowiednia pielęgnacja włosów i dobór stosownych kosmetyków zagwarantuje im zdrowy wygląd i pozwoli na uzyskanie modnej i eleganckiej fryzury.

Trzy zasady pielęgnacji włosów farbowanych…przeczytajJak opanować niesforne loki?przeczytaj