13.12.2016
Studios

Jak opanować niesforne loki?

Puszące się włosy to jeden z głównych problemów z uformowaniem odpowiedniej fryzury, na które uskarżają się kobiety posiadające kręcone włosy. Na szczęście są sposoby na opanowanie niesfornej fryzury. Oto kilka z nich.

1. Dobranie idealnej fryzury i prawidłowa pielęgnacja

Loki należy przycinać przynajmniej co pół roku, aby pozbyć się rozdwojonych końcówek, które stanowią jedną z głównych przyczyn nadmiernego puszenia się włosów. Włosy kręcone nie powinny być zbyt krótkie, gdyż to zwiększa ich tendencje do puszenia się. Regularne podcinanie końcówek nada włosom zdrowszy wygląd i pomoże w ich okiełznaniu.

2. Odpowiednie dobrane kosmetyki do pielęgnacji włosów

Należy dobierać kosmetyki, które odżywiają i odbudowują włosy. Dobrze odżywione włosy są mniej podatne na działanie wilgoci. Nie należy myć włosów puszących się codziennie, bo pozbawia je to ich naturalnego nawilżenia. Warto stosować delikatną odżywkę, która dokładnie nawilży loki i nie będzie ich obciążała.

Najlepiej aby włosy z tendencją do puszenia się nie były suszone suszarką. Dodatkowo osłabia to strukturę włosa i nadmiernie go przesusza. Wymyte włosy należy zawinąć na kilka minut w ręcznik nie wycierając ich zbyt mocno, a następnie pozwolić im wyschnąć samym.

3. Specjalistyczne kosmetyki

Warto sięgnąć po kosmetyki przeznaczone specjalnie do włosów kręconych
(np.: kosmetyki L’Oreal Professionnel Seria Expert Curl Contour). Maseczki, szampony, odżywki czy serum wspomogą nas w walce z nadmiernym puszeniem włosów. Odżywia i nawilżą włosy – dzięki temu fryzura nabierze kształtu i będzie wyglądała zdrowo.

4. Zabieg z zastosowaniem ciepłego olejku

Olejki to doskonały sposób na puszące się włosy.  Najlepszy jest olejek z jojoby, kokosowy lub oliwa z oliwek. Dla uzyskania najlepszych efektów zabiegi z zastosowaniem ciepłych olejków najlepiej przeprowadzać dwa razy w tygodniu.

5. Metody naturalne

Metody stosowane jeszcze przez nasze babcie. Tu wymienić można takie zabiegi jak płukanie włosów roztworem wody z octu jabłkowego (w proporcji 1:1), używanie do płukania włosów ciemnego piwa lub domowe maseczki na włosy. Wszystkie te zabiegi nawilżają i utrwalają fryzurę.

 

3 kroki do posiadania zdrowych włosówprzeczytajJak opanować niesforne loki?przeczytaj